دسته‌بندی نشده

KNX اتوماسیون هوشمند

تقاضا برای راحتی و تطبیق‌پذیری در مدیریت سیستم‌های گرمایش، روشنایی و کنترل دسترسی برای خانه‌ها و همچنین مجتمع‌های اداری در حال افزایش است. در عین حال، استفاده بهینه از انرژی اهمیت فزاینده‌ای پیدا می‌کند. مردم مکانی راحت، پایدار و امن برای زندگی و کار می‌خواهند و اینجاست که اتوماسیون به کار می‌رود. با این حال، راحتی و ایمنی بیشتر، همراه با مصرف انرژی کمتر تنها با کنترل و نظارت هوشمند بر همه محصولات مرتبط به دست می‌آید. این امر چالشی واقعی است، زیرا به سیم‌کشی بیشتری نیاز دارد که از سنسورها و محرک‌ها تا مراکز کنترل و نظارت اجرا می‌شود. برای حرفه‌ای‌ها، چنین انبوه سیم‌کشی به معنای تلاش بیشتر در طراحی و نصب، افزایش خطر آتش‌سوزی و افزایش هزینه‌ها است. اینجاست که KNX اتوماسیون هوشمند به کار می‌آید. برای آشنایی بیشتر با KNX در ادامه همراه ما باشید.

تحقق رویای اتوماسیون 

اتوماسیون هوشمند فرایند سختی نیست و به سادگی مستلزم سیستمی است که با اطمینان از اینکه همه اجزا از طریق یک زبان مشترک با هم ارتباط برقرار می‌کنند، مشکلات دستگاه‌های ایزوله را برطرف کند. نوع دستگاهی که می‌خواهید استفاده کنید دیگر مهم نیست. این که آیا می خواهید روشنایی، کرکره‌ها، پرده‌ها، سیستم‌های امنیتی، مدیریت انرژی، گرمایش، تهویه، سیستم‌های تهویه مطبوع، سیستم‌های سیگنالینگ و نظارت، رابط‌های سرویس و سیستم‌های کنترل ساختمان، کنترل از راه دور، کنترل صوتی و تصویری و … را کنترل کنید. دستورات از طریق یک سیستم یکنواخت کار می‌کنند. به این اصل، کار متقابل می‌گویند و این روش کنترل خانه و ساختمان آسان  KNX نام دارد.

حداکثر انعطاف‌پذیری و شخصی‌سازی

امکانات ایجاد خانه یا دفتری هوشمند بسیار زیاد است. با کنترل نور، آن را ساده نگه دارید یا تا آخر راه بروید و انواع مختلف دستگاه‌ها را به هم وصل کنید. KNX اتوماسیون و شخصی‌سازی را به سطح بعدی می‌برد.

منبع: https://www.knx.org/knx-en/for-professionals/What-is-KNX/A-brief-introduction/index.php

ماموریت KNX این است

توسعه و ترویج استاندارد KNX به طوری که به عنوان پایه‌ای برای ایجاد اتوماسیون هوشمند شناخته شود:

راه‌حل‌های خانه و ساختمان هوشمند

که می‌توانند در سطح جهانی مورد استفاده قرار گیرند، ایمن و متصل هستند.

انجمن KNX به منظور اطمینان از بازار و همچنین شناساندن محصولات به عنوان نیروی محرکه در سراسر جهان در جهت جذب بازار خانه‌ها و ساختمان‌های هوشمند و افزایش سهم زیرساخت‌های ساختمان هوشمند، با KNX استاندارد، مولد فرصت‌های تجاری است.

اهداف

اهداف انجمن KNX مبتنی بر توسعه و ارتقای استاندارد ارتباطی بین‌الملل برای اتوماسیون هوشمند خانه و ساختمان به روشهای زیر است:

 • توسعه سیستم فناوری هوشمند واحد پایدار و مقرون‌به‌صرفه با هدف بهبود پذیرش کلی بازار و گسترش بازار روز (بیشتر در ساختمان‌های تجاری) به بازار مسکونی؛
 • تعریف و بهبود مشخصات KNX مربوط است به:
  • پروتکل (از جمله امنیت)
  • رسانه‌های مختلف
  • حالت‌های پیکربندی
  • مشخصات اپلیکیشن
 • گسترش فناوری KNX به سمت اینترنت اشیا با توجه به انسجام آن در تعامل بین دستگاه‌ها و قابلیت همکاری بین برنامه‌ها؛
 • استاندارد کردن سیستم مورد نیاز، از جمله روش‌های آزمایش؛
 • مدیریت سیستم مربوط به حقوق مالکیت معنوی، ایجاد علائم تجاری و صدور مجوز علائم تجاری؛
 • راه‌اندازی سیستمی مناسب برای فعال کردن گواهی‌نامه «محصولات» (سخت‌افزار، نرم‌افزار، قطعات) و خدمات به منظور تضمین سازگاری، تعامل و قابلیت همکاری سیستم؛
 • معرفی استاندارد به نهادهای استاندارد بین المللی مشترک HBES/BACS و ترویج فعال آن برای تبدیل شدن به  NORM؛
 • مدیریت، شامل توسعه، پشتیبانی فروشِ نرم افزار ابزار مهندسی مشترک (ETS) و سایر ابزارهای مرتبط با  KNX؛
 • ترویج آموزش گواهی KNX برای کاربران حرفه‌ای مانند پیمانکاران، طراحان و نصابان؛
 • تعریف استراتژی بلند مدت  KNX؛
 • فعالیتهای مارکوم KNX مربوط به استاندارد شامل تصویر شرکت، نظرسنجی بازار، نمایشگاه‌های تجاری، کنفرانس‌ها، مجله، وب سایت، آگهی‌ها و…؛
 • تضمین همکاری با دنیای علم؛
 • سازماندهی گروه‌های کاری  KNX؛
 • پشتیبانی توسعه فنی مربوط به استاندارد  KNX؛
 • به دست آوردن شرکای جدید از صنعت، آموزش و علم؛
 • تأسیس کلاب‌های کاربری KNX و گروه‌های ملی.

منبع: https://www.knx.org/knx-en/for-professionals/What-is-KNX/Our-mission/

فناوری اثبات آینده

بازار خانه و ساختمان هوشمند، پیوسته در حال تغییر است و فناوری نیز به سرعت پیشرفت می‌کند. با این حال، آخرین فناوریها مانند اینترنت اشیا، در حال حاضر بخشی از نرم‌افزار فعلی ما هستند. ما منتظر ایده‌های جدید نمی‌مانیم، بلکه به آنها دست‌می‌یابیم. فناوری KNX مرجعی در کنترل خانه و ساختمان است. هر راه‌حل اتوماسیونی که امروز استفاده می‌کنید، در هسته خود دارای این نوآوری است. با استفاده از KNX همیشه یک قدم از رقبای خود جلوتر خواهید بود.

انعطاف‌پذیری و شخصی‌سازی بی‌پایان

چنانکه می‌دانیم، مشتریان متقاضی محصولاتی گوناگون برای خانه یا ساختمان هوشمند خود هستند. اکنون با KNX می‌توانید به درخواستهای آنها “بله” بگویید. انعطاف‌پذیری و شخصی‌سازی بی‌پایان در راه‌اندازی پروژه اتوماسیون هوشمند، دیگر یک رویا نیست. این واقعیت، KNX است. می‌توانید به طیف وسیعی از دستگاه‌ها اجازه دهید با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، حتی اگر از سازنده‌های مختلف باشند. KNX حتی می‌تواند با سایر سیستم‌های اتوماسیون یکپارچه شود. به این ترتیب، انتخاب محصول موردنظر، با شما یا مشتریان شماست؛ آن هم بدون محدودیت و با امکانات. KNX راه‌حل همه کاره شما برای هر چالش اتوماسیون است.

سیستمی امن و مطمئن

امنیت، موضوعی مهم است و نیازهای ایمنی برای سیستم‌های کنترل در حال افزایش است. در KNX اعضا متعهد به تطابق با بالاترین الزامات امنیتی در بازار هستند. آنها برای ایمنی بسیار ارزش قائل هستند، زیرا می‌دانند که طراحان به آن اهمیت می‌دهند، چرا که مشتری به این امر اهمیت می‌دهد.

با KNX به عنوان سیستم فناوری هوشمند به دور از هرگونه نگرانی، می‌توانید از فرایند نصب ایمن، مطمئن باشید، هیچگونه اقدام خاص یا سیستم اضافی  مورد نیاز نیست. KNX Secure در نرم‌افزار موجود یکپارچه شده است. پیش از این امنیت هرگز به این آسانی نبود.

صرفه‌جویی در زمان و نصب آسان

KNX  می‌خواهد زندگی حرفه‌ای شما را آسان‌تر کند. نرم‌افزار آن مخفف سادگی است. تنها یک ابزار برای راه‌اندازی با رابط کاربری آسان وجود دارد. این ویژگی منجر به صرفه‌جویی در زمان ارزشمندتان می‌شود که می‌توانید آن را صرف رونق کسب و کارتان کنید. علاوه بر این، مشتری شما می‌تواند خانه یا دفتر هوشمند خود را کنترل کند. جدیدترین نرم‌افزار KNX، ETS Inside، به مشتری شما اجازه می‌دهد تا تغییرات کوچکی را در تبلت یا گوشی هوشمند خود انجام دهد، و این به معنای صرفه‌جویی در زمان برای هر دوی شماست.

 راه‌حلی یکپارچه

KNX دارای 28 سال تجربه در زمینه اتوماسیون هوشمند ساختمان است. شما می‌توانید با محصولات مختلف از تولیدکنندگان مختلف کار کنید. KNX حتی می‌تواند به سیستم‌های دیگر کوپل شود و از هر فناوری سخت یا نرم‌افزاری مستقل است.

همچنین، سیستم فناوری هوشمند KNX می‌تواند هم در ساختمان‌های جدید و هم در ساختمان‌های قدیمی استفاده شود. نصب KNX را می‌توان به راحتی گسترش داد و با نیازهای جدید و با صرف زمان و سرمایه‌گذاری کمی تطبیق داد. KNX قابلیت پیاده‌سازی در خانه‌های کوچک و حتی در ساختمان‌های بزرگ را دارد.

جامعه‌ای بین‌المللی

با KNX شما تنها نیستید، بلکه بخشی از جامعه بزرگ یکپارچه‌کننده‌های سیستم، شرکت‌های عضو، مراکز آموزشی و … می‌شوید. KNX به شما کمک می‌کند تا کسب و کار خود را بهبود بخشید. می‌توانید با نصاب‌هایی مانند خودتان تماس بگیرید تا نه تنها در مورد استفاده از فناوری اتوماسیون هوشمند KNX گفتگو کنید، بلکه در زمینه فروش و نحوه بازاریابی برای جذب مشتریان نیز همفکری کنید. همه آنها با مشکلات مشابه شما روبرو هستند و با تبادل تجربیات، همگی برنده خواهیدبود.

منبع: https://www.knx.org/knx-en/for-professionals/benefits/the-benefits-of-knx/

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.